هاست چیست؟

هاست چیست؟
۳ شهریور ۱۳۹۸ دیدگاهی ثبت نشده منتخب مدیر

هاست (Host) یکی از اصطلاحات مهم در زمینه وب سایت هاست. هاست به معنای فضایی است که وب سایت شما در آن قرار می گیرد و برای دیده شدن در اینترنت باید در این فضا قرار گیرد.

هاست شامل چندین عنصر است. این عناصر شامل فضای ذخیره سازی (Storage Space)، پهنای باند (Bandwidth)، پروتکل انتقال فایل (FTP) و نام دامنه (Domain Name) هستند.

فضای ذخیره سازی، محلی است که فایل های وب سایت شما در آن ذخیره می شوند. پهنای باند نیز به میزان داده هایی اشاره دارد که از وب سایت شما به مرورگر کاربران منتقل می شود.

پروتکل انتقال فایل نیز برای انتقال فایل ها بین کامپیوتر شما و سرور هاست استفاده می شود. نام دامنه نیز برای شناسایی وب سایت شما استفاده می شود. به عنوان مثال، “google.com” یک نام دامنه است که به وب سایت گوگل اشاره دارد.

هاست می تواند به دو صورت اشتراکی (Shared Hosting) و اختصاصی (Dedicated Hosting) باشد. در هاست اشتراکی، شما از فضایی در سرور به اشتراک گذاشته شده با سایر کاربران استفاده می کنید، در حالی که در هاست اختصاصی، شما یک سرور کاملاً اختصاصی دارید.

هاست یکی از عوامل مهمی است که موفقیت و شکست وب سایت شما را تعیین می کند. انتخاب هاست مناسب برای وب سایت شما، سرعت و کارایی وب سایت شما را بهبود می بخشد و از سرور های اختصاصی برای وب سایت بزرگتر استفاده می کند.

درباره نویسنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *